პროგრამაში მონაწილეობის ეტაპები
პროგრამის ფარგლებში განაცხადები მიიღება სოფლის განვითარების სააგენტოს ცენტრალურ ოფისში, რეგიონულ სამსახურებსა და საინფორმაციო-საკონსულტაციო ცენტრებში.
წარმოსადგენი დოკუმენტების ნუსხა
• განაცხადის ფორმა;
• გადახდის მოთხოვნის ფორმა;
• პოტენციური ბენეფიციარის პირადობის მოწმობის ასლი ან/და წარმომადგენლობაზე უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი;
• ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირების რეესტრიდან (სამეწარმეო სტატუსის შემთხვევაში);
• უძრავი ქონების საკუთრებაში არსებობის დამადასტურებელი დოკუმენტი (ამონაწერი სსიპ - საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან)
• ადგილობრივი მუნიციპალიტეტის გამგეობის მიერ გაცემული ცნობა პოტენციური ბენეფიციარის მიმართ დამდგარი ზიანის შესახებ;

Stages of Participation in the Program
Applications under the program are accepted at the central office of the Rural Development Agency, as well as at regional offices and information-consultation centers.
The list of the documents to be submitted:
• Copy of the potential beneficiary’s ID card and/or a document confirming authorization of representation;
• Extract from the Register of Entrepreneurs and Non-Entrepreneurial (Non-Commercial) Legal Entities (in case of entrepreneurial status);
• Document confirming ownership of real estate (extract from the LEPL - National Agency of Public Registry);
• Certificate issued by the local municipality administration regarding the damage incurred by the potential beneficiary;
• Contract signed with the builder, which must be accompanied by a construction cost estimate as an annex;