იმერეთისა და გურიის რეგიონში, მიმდინარე წლის თებერვალში დიდთოვლობით დაზარალებულმა  სოფლის განვითარების სააგენტოს  ბენეფიციარებმა  ფინანსური დახმარების მისაღებად სოფლის განვითარების სააგენტოს მიმდინარე წლის  22 ივლისიდან 30 ნოემბრის ჩათვლით უნდა მიმართონ.
„გურიისა და იმერეთის რეგიონებში დიდთოვლობის შედეგად დაზარალებული ფერმერული მეურნეობების დახმარების“ პროგრამის ფარგლებში განაცხადები მიიღება  სოფლის განვითარების სააგენტოს ცენტრალურ ოფისში, რეგიონულ სამსახურებსა და საინფორმაციო-საკონსულტაციო ცენტრებში.  განაცხადის წარდგენა, ასევე  შესაძლებელია  ელ.ფოსტის  document@rda.gov.ge  საშუალებით.
პროგრამის ფარგლებში ფინანსურ დახმარებას მიიღებენ „მერძევეობის დარგის მოდერნიზაციის და ბაზარზე წვდომის  სახელმწიფო პროგრამის“, „საპილოტე პროგრამა ქალებისთვის“, „გადამმუშავებელი და შემნახველი საწარმოების თანადაფინანსების პროგრამის“ ბენეფიციარები;  ფინანსური დახმარება ასევე გათვალისწინებულია იმ  ბენეფიციარებისთვისაც, რომელთაც შეღავათიანი აგრორედიტის პროექტის ფარგლებში შექმნილი აქვთ გადამმუშავებელი ან/და შემნახველი საწარმო, ან/და მეცხოველეობის  (მსხვილფეხა ან წვრილფეხა პირუტყვი) ფერმა ან/და სასათბურე მეურნეობა.
პროგრამა ითვალისწინებს ერთჯერადი დახმარების გამოყოფას: სასათბურე მეურნეობის შემთხვევაში 25,000 ლარის ოდენობით; ფერმის, წვრილფეხა ან/და მსხვილფეხა  პირუტყვის ფერმის შემთხვევაში 40,000 ლარის ოდენობით; შემნახველი ან/და გადამმუშავებელი საწარმოს შემთხვევაში 100,000 ლარის ოდენობით.
აღსანიშნავია, რომ სოფლის განვითარების სააგენტო თანადაფინანსებას გასცემს მხოლოდ მას შემდეგ, რაც ბენეფიციარი სრულად აღადგენს დაზიანებულ ობიექტს.

In the regions of Imereti and Guria, beneficiaries of the Rural Development Agency affected by heavy snowfall in February of the current year must apply to the Rural Development Agency for financial assistance from July 22 to November 30 of the current year.
Within the framework of the “Assistance Program for Farming Enterprises Affected by Heavy Snowfall in the Regions of Guria and Imereti,” applications are accepted at the central office of the Rural Development Agency, regional offices, and information-consultation centers. Applications can also be submitted via email at document@rda.gov.ge .
Financial assistance under the program will be provided to the beneficiaries of the “State Program for the Modernization of the Dairy Sector and Market Access,” the “Pilot Program for Women,” and the “Co-financing Program for Processing and Storage Enterprises.” Financial assistance is also envisaged for beneficiaries who have established a processing and/or storage enterprise, or a livestock (large or small ruminants) farm and/or greenhouse farm under the Preferential Agrocredit Project.
The program provides one-time assistance in the following amounts: 25,000 GEL for greenhouse farms; 40,000 GEL for livestock farms (small and/or large ruminants); and 100,000 GEL for storage and/or processing enterprises.
It is noteworthy that the Rural Development Agency provides co-financing only after the beneficiary fully restores the damaged facility.