პოტენციური ბენეფიციარი არის პირი, რომელსაც იმერეთისა და/ან გურიის რეგიონებში  „მერძევეობის დარგის მოდერნიზაციისა და ბაზარზე წვდომის სახელმწიფო პროგრამის“ ფარგლებში შექმნილი აქვს ფერმერული მეურნეობა, „საპილოტე პროგრამა ქალებისთვის“ ფარგლებში შექმნილი აქვს სასათბურე მეურნეობა, „გადამამუშავებელი და შემნახველი საწარმოების თანადაფინანსების პროექტის“  ფარგლებში შექმნილი აქვს გადამამუშავებელი ან/და შემნახველი საწარმო ან/და „შეღავათიანი აგროკრედიტის პროექტის“ ფარგლებში შექმნილი აქვს გადამამუშავებელი ან/და შემნახველი საწარმო ან/და მსხვილფეხა ან/და წვრილფეხა პირუტყვის ფერმა ან/და სასათბურე მეურნეობა.
პროგრამის პოტენციური ბენეფიციარის მიერ განაცხადით წარდგენილი პროექტი, რომელზეც გაიცემა დახმარება, უნდა დასტურდებოდეს წერილობითი ფორმით შესაბამისი მუნიციპალიტეტების მერიებისაგან შესაბამისი ობიექტის 2025 წლის თებერვლის თვეში გურიისა და იმერეთის რეგიონებში დიდთოვლობის შედეგად დაზიანების ფაქტი.
პროგრამის პოტენციურ ბენეფიციარს, რომელსაც სურს განაცხადით წარმოდგენილი პროექტით გათვალისწინებული დახმარების მიღება, სააგენტოში 2025 წლის 30 მარტამდე წარმოდგენილი უნდა ჰქონდეს იმერეთისა ან/და გურიის რეგიონებში შესაბამისი ობიექტის მოწყობის დამადასტურებელი დასკვნა, ხოლო „შეღავათიანი აგროკრედიტის პროექტის“ შეთხვევაში შესაძლებელია შესაბამისი ობიექტის მოწყობა დასტურდებოდეს სააგენტოს მიერ.

Eligibility Criteria for Potential Beneficiaries
A potential beneficiary is a person who, in the regions of Imereti and/or Guria, has established a farming enterprise under the State Programme of Dairy Modernization and Market Access (DiMMA), a greenhouse farm under the Pilot Program for Women, a processing and/or storage enterprise under the Co-financing of Processing and Storage Enterprises, or has established a processing and/or storage enterprise, and/or a livestock farm (cattle and/or small ruminants), and/or a greenhouse farm under the Preferential Agrocredit Project.
The project submitted by the potential beneficiary under the program, for which assistance will be granted, must be confirmed in written form by the respective municipal city halls, verifying that the specific facility was damaged as a result of the heavy snowfall in February of the current year in the regions of Guria and Imereti.
A potential beneficiary of the program who wishes to receive assistance for the project submitted in the application must submit to the Agency, no later than March 30 of the current year, a certificate confirming the existence of the respective facility in the region of Imereti and/or Guria. In the case of the Preferential Agrocredit Project, the existence of the respective facility may be confirmed by the Agency itself.