სააგენტოს ბენეფიციარები AgroNet -ის შესაძლებლობებს გაეცნენ
დაინტერესებული მხარეებისთვის შეხვედრა პროექტის სავაჭრო შესაძლებლობების პილოტირება სოფლის მეურნეობაში თანამედროვე ინოვაციური ონლაინ პლატფორმის შექმნით - AgroNet ფარგლებში, საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) ორგანიზებით და ა(ა)იპ სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტოსთან მჭიდრო თანამშრომლობით გაიმართა.
პროექტის მიზანია სოფლის მეურნეობასა და მასთან დაკავშირებულ სფეროებში სავაჭრო შესაძლებლობების გაძლიერება და მოდერნიზება თანამედროვე ინოვაციური ონლაინპლატფორმის AgroNet შექმნითა და პილოტირების გზით.
პროექტის განმახორციელებლები არიან საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA) და მისი პარტნიორი ორგანიზაციები: ელვა საზოგადოებრივი ჩართულობა (ELVA), ვარნას ეკონომიკური განვითარების სააგენტო (VEDA) და სმარტ განვითარების ცენტრი (SMART). პროექტი დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ.
შეხვედრის ფარგლებში გაფორმდება თანამშრომლობის მემორანდუმი საქართველოს საზოგადოებრივ ინსტიტუტსა და ა(ა)იპ სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტოს შორის, რაც ხელს შეუწყობს კერძო სექტორის ჩართულობას პროექტით გათვალისწინებულ აქტივობებში.

Agency beneficiaries were acquainted with AgroNet's opportunities
The stakeholder meeting in the framework of the Project Piloting of Trade opportunities by Creating Modern Innovative Online Platform in the Agriculture - AgroNet was organized by Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) and held in close cooperation with N(N)LE Agriculture Projects Management Agency.The aim of the project is to strengthen and modernize the trading opportunities in agriculture and related areas by creating and piloting the modern innovative online platform AgroNet.
The Project was Implemented by Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) and its partner organizations: ELVA Community Involvement (ELVA), Varna Economic Development Agency (VEDA) and Smart Development Center (SMART). The Project is funded by the European Union.
In the framework of the meeting, the Memorandum of Cooperation will be signed between Georgian Institute of Public Affairs and N(N)LE Agriculture Projects Management Agency that will facilitate the involvement of private sector in the activities envisaged by the Project.