გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, საქართველო წელს პირველად მონაწილეობს ჩინეთის ქალაქ გუანჯოუში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაში „SIAL Guangzhou”. ამასთან, SIAL-ის ფორმატის საერთაშორისო გამოფენებზე ქართული აგროსასურსათო პროდუქცია ჩინეთში უკვე მესამედ არის წარმოდგენილი.
საქართველოს პავილიონში 11 ქართული კომპანიაა წარმოდგენილი. „აჩინებული“, „არტვაინი“, „აქტო’’, „კახური ტრადიციული მეღვინეობა“, „რუისპირი“, „ჩელთი“, „თაკარა ვაინსი“, „ხოდელი მეღვინეობა“, „მუკუზნის ღვინის სარდაფი“, „წყალი მარგებელი“ და „აიდიეს ბორჯომი“ გამოფენაზე ღვინოს, სპირტიან სასმელებს, ნატურალურ წვენებსა და მინერალურ წყალს წარადგენენ.
„SIAL Guangzhou“ ქართული კომპანიებისთვის მნიშვნელოვანი ბიზნესპლატფორმაა, რომელიც პოტენციურ პარტნიორებთან შეხვედრის, ახალი ბიზნესკონტაქტების დამყარებისა და პროდუქციის საერთაშორისო აუდიტორიისთვის წარდგენის შესაძლებლობას ქმნის.
ჩინეთში „SIAL Guangzhou“-ზე საქართველოს პავილიონის პირველად წარდგენა ქართული აგროსასურსათო პროდუქციის ცნობადობის გაზრდასა და ახალი ბაზრების ათვისებას უწყობს ხელს, რაც ქართული პროდუქციის საექსპორტო არეალის გაფართოების შესაძლებლობას იძლევა.
SIAL-ის საერთაშორისო გამოფენებში საქართველოს მონაწილეობა ქართული აგროსასურსათო პროდუქციის პოპულარიზაციასა და საერთაშორისო ბაზრებზე მისი პოზიციონირების გაძლიერებას ემსახურება.

Georgian agri-food products are presented in China, at the international exhibition “SIAL Guangzhou” for the first time
With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and organized by the Rural Development Agency, Georgia is participating for the first time this year in the international exhibition “SIAL Guangzhou” held in the Chinese city of Guangzhou. At the same time, Georgian agri-food products have already been presented in China for the third time at international exhibitions in the SIAL format.
11 Georgian companies are represented in the Georgian pavilion. “Achinbuli”, “Artwine”, “Akto”, “Kakhuri Traditional Winemaking”, “Ruispiri”, “Chelti”, “Takara Wines”, “Khodeli Winery”, “Mukuzani Wine Cellar”, “Tskali Margrebeli” and “IDS Borjomi” will present wine, spirits, natural juices and mineral water at the exhibition.
“SIAL Guangzhou” is an important business platform for Georgian companies, creating opportunities to meet potential partners, establish new business contacts and present products to an international audience.
The first presentation of the Georgian pavilion at “SIAL Guangzhou” in China contributes to increasing the awareness of Georgian agri-food products and exploring new markets, providing an opportunity to expand the export area of Georgian products.
Georgia’s participation in SIAL international exhibitions serves to promote Georgian agri-food products and strengthen their positioning in international markets.