ქვემო ქართლის რეგიონში სოფლის მეურნეობის ანტიკრიზისულ გეგმას ეცნობიან
ქვემო ქართლში გამართულ შეხვედრაზე მხარის რწმუნებულმა შოთა რეხვიაშვილმა და სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტოს დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა კონსტანტინე ხუცაიძემ ფერმერებსა და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებს სოფლის მეურნეობის ანტიკრიზისული გეგმა ზრუნვა სოფელზე და ფერმერებზე გააცნეს და პროგრამების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს.
ჩვენ მზად ვართ, რომ ასეთი შეხვედრები კვლავ გავაგრძელოთ, თითოეულ ფერმერს მივაწოდოთ ინფორმაცია, მნიშვნელოვანია რომ მაქსიმალურად გამოიყენონ ის შეთავაზებები, რასაც ხელისუფლება მათ სთავაზობს - აღნიშნა ქვემო ქართლის რწმუნებულმა შოთა რეხვიაშვილმა.
კონსტანტინე ხუცაიძის განცხადებით, იმ პროგრამების მეშვეობით, რასაც სოფლის მეურნეობის ანტიკრიზისული გეგმა ითვალისწინებს ფერმერებს შესაძლებლობა ეძლევათ მნიშვნელოვანი მხარდაჭერა მიიღონ.
ანტიკრიზისული გეგმა 1 ჰექტარ რეგისტრირებულ მიწაზე ფერმერისთვის 850-დან 1700 ლარამდე დახმარების გაცემას ითვალისწინებს. გარდა ამისა, გაზრდილია სახელმწიფოს მხრიდან საკრედიტო და საგრანტო დახმარების მოცულობა, ტექნიკური დახმარება და სხვა.
სოფლის მეურნეობის ანტიკრიზისული გეგმის ზრუნვა სოფელზე და ფერმერებზე პრეზენტაცია საქართველოს ყველა რეგიონში გაიმართება.

An agricultural anti-crisis plan is being introduced in the Kvemo Kartli region
At the meeting in Kvemo Kartli, Mr. Shota Rekhviashvili, the Governor of the region and Mr. Konstantine Khutsaidze, the Head of the Department of the Agricultural and Rural Development Agency introduced to the farmers and local self-government representatives the the anti-crisis agricultural plan "Care for Villages and Farmers" and provided detailed information about the programs.
"We are ready to continue such meetings, to provide information to each farmer, it is important for them to benefit the most of the offers that the government offers them," - said Mr, Shota Rekhviashvili, the Governor of Kvemo Kartli.
According to Mr. Konstantine Khutsaidze, through the programs envisaged by the agricultural anti-crisis plan, farmers are given the opportunity to receive significant support.
The anti-crisis plan envisages providing from 850 to 1700 GEL of aid to the farmer on 1 hectare of registered land. In addition, the volume of credit and grant assistance from the state, technical assistance, etc., has increased.
The presentation of the agricultural anti-crisis plan "Care for Village and Farmers" will be held in all regions of Georgia.