თურქეთში, ქალაქ სტამბულში გამართულ საერთაშორისო გამოფენა-კონგრესზე APIMONDIA 2022 საქართველოს სტენდმა ოქროს მედალი მოიპოვა
ფესტივალის ფარგლებში, 10 სხვადასხვა ნომინაციაში  დაჯილდოვდნენ მონაწილეები, მათ შორის სოფლის განვითარების სააგენტო საუკეთესო  სტენდის ნომინაციაში ოქროს მედლით დაჯილდოვდა.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერით და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, თურქეთში, ქალაქ სტამბულში გამართულ საერთაშორისო გამოფენა-კონგრესზე APIMONDIA 2022 საქართველოს სტენდზე  წარმოდგენილი იყო  ქართული თაფლის მწარმოებელი 8 კომპანიის სხვადასხვა სახეობის ქართული თაფლი, მათ შორის ჯარას თაფლი.
გამოფენაში-კონგრესში ქართული მხარის მონაწილეობის ორგანიზება თურქეთის რესპუბლიკაში საქართველოს საელჩოსა და ქ. სტამბულში საქართველოს საკონსულოს ჩართულობით განხორციელდა.
მიმდინარე წელს, გამოფენაში მონაწილეობას 50 ქვეყანა და მეფუტკრეობის სექტორში მოქმედი 150-მდე ადგილობრივი და საერთაშორისო კომპანია იღებს.

At the APIMONDIA 2022 international exhibition-congress held in Istanbul, Turkey, the stand of Georgia won a gold medal
Within the framework of the festival, participants were awarded in 10 different nominations, the Rural Development Agency was awarded a gold medal in the best stand nomination.
With the support of the Ministry of Environment and Agriculture and by organizing of the Rural Development Agency, at the international exhibition-congress APIMONDIA 2022, different types of Georgian honey from 8 Georgian honey producing companies were presented, including Jara honey.
Organizing the participation of the Georgian side in the exhibition-congress was held with the involvement of the Embassy of Georgia in the Republic of Turkey and the Georgian Consulate in Istanbul.
This year, 50 countries and about 150 local and international companies operating in the beekeeping sector are taking part in the exhibition.