აგროქულების გამოყენებას ფერმერები 20 მაისამდე შეძლებენ
სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის მესაკუთრეთა სტიმულირების სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში, აგრობარათებზე დარიცხული ქულების გამოყენების ბოლო ვადა 2021 წლის 20 მაისია. 1 ჰექტარ მიწაზე სუბსიდიის ოდენობა 200 ლარს (აგრობარათზე დარიცხულ 200 ქულას) შეადგენს. აგრობარათზე დარიცხული ქულებით შესაძლებელია სასოფლო-სამეურნეო საქონლის შეძენა სპეციალიზებულ მაღაზიებში.
მიმდინარე წლის 20 თებერვალს დასრულდება პროგრამის ბენეფიციარებისათვის აგროქულების დარიცხვა. იმ ბენეფიციარებს, რომელთაც ჯერ არ აუღიათ აგრობარათი, ასევე მათ, ვინც მიწის ნაკვეთის პირველადი რეგისტრაცია ან დაზუსტება 2020 წლის 31 დეკემბრამდე მოახდინეს, ბარათების მიღებას მიმდინარე წლის 20 თებერვლამდე შეძლებენ.
აგრობარათის მისაღებად, ლიბერთი ბანკის ფილიალში ვიზიტამდე, დარიცხული ქულების შესახებ ინფორმაციის მიღება შესაძლებელია ვებპორტალზე myliberty.ge
სასოფლო-სამეურნეო მიწის მესაკუთრეთა სტიმულირების სახელმწიფო პროგრამაში უკვე 246,000 ფერმერია ჩართული, დარიცხული სუბსიდიის ოდენობა 32 მლნ ლარს აჭარბებს.

Farmers will be able to use agro-scores until May 20
The deadline for applying the scores accrued on agro-cards is May 20, 2021 within the framework of the state program of incentives foragricultural landowners. The amount of subsidy for 1 hectare of land is 200 GEL (200 scores accrued on the agro-card). With the scores accrued on the agro-card, it is possible to buy agricultural goods in specialized shops.
Accrual of agro-scores for the beneficiaries of the program will end on February 20 of the current year. Beneficiaries who have not yet received an agro-card, as well as those who initially registered or specified the land before December 31, 2020, will be able to receive the cards until February 20 of this year.
To get an agro-card, before visiting Liberty Bank branch, you can get information about accrued scores on the web-portal myliberty.ge
246,000 farmers are already involved in the state program of incentives for agricultural landowners; the amount of subsidy accrued exceeds 32 million GEL.