საპილოტე პროგრამაში ქალებისთვის განაცხადების მიღება იწყება
პროგრამა ხორციელდება ჩოხატაურის, ვანისა და ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტებში და თანადაფინანსება სასათბურე მეურნეობის მოწყობის ღირებულების არაუმეტეს 90%-ს, მაგრამ არა უმეტეს 25,000 ლარს შეადგენს.
დაფინანსდება არანაკლებ 200 კვ.მ ფართის მქონე სასათბურე მეურნეობა.
პოტენციურ ბენეფიციარს დადგენილების ამოქმედების თარიღისთვის უნდა გააჩნდეს სსიპ - საჯარო რეესტრის ეროვნულ სააგენტოში მის საკუთრებად ან/და თანასაკუთრებად რეგისტრირებული ჯამურად არა უმეტეს 5,000 კვ.მ მიწის ნაკვეთ(ებ)ი, ან/და ამ დადგენილების ამოქმედების შემდგომ განახორციელებს მიწის ნაკვეთ(ებ)ის პირველადი რეგისტრაციას ან ინფორმაციის იმ სახის დაზუსტებას, რომლითაც იდენტიფიცირებადი გახდება, აკმაყოფილებს თუ არა პირი პროგრამის პოტენციური ბენეფიციარის შერჩევის კრიტერიუმებს.

Receiving Application in the Pilot Program for Women is starting
The Program is implemented in Chkhorotsku, Vani and Chokhatauri municipalities and co-financing of the beneficiary is defined as not more than 90% of the cost of setting up the greenhouse, but not more than 25,000 GEL.
Within the framework of the Program, a greenhouse with an area of at least 200 square meters will be financed.
The potential beneficiary must own land plot(s) of not more than 5,000 square meters registered as his ownership and/or co-ownership in the National Agency of Public Registry  as of the date of entry into force of the Decree, and/or after the entry into force of this Decree he/she shall carry out the initial registration of the land plot(s) or specifying the type of information that will identify whether a potential beneficiary meets the selection criteria of the Program.