სააგენტოს დირექტორმა შიდა ქართლის რეგიონული სამსახურის ხელმძღვანელისაგან მოისმინა ინფორმაცია გაწეული და  მიმდინარე სამუშაოების შესახებ
„სოფლის განვითარების სააგენტოს რეგიონული სამსახურების თანამშრომლები, სხვადასხვა ეტაპზე, აქტიურად არიან ჩართულნი სახელმწიფო პროგრამების ფარგლებში სოფლად აგრო საქმიანობის დაგეგმვისა და განხორციელების პროცესში. სააგენტოს თანამშრომლები უზრუნველყოფენ პროგრამებში მონაწილეობისათვის საჭირო დოკუმენტაციის  გაცემასა და  ადმინისტრირებას.  განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია მათი ჩართულობა მონიტორინგის პროცესში, რაც საშუალებას იძლევა, დროულად გამოვლინდეს არსებული გამოწვევები, შეფასდეს პროგრამების მიმდინარეობა და მოსალოდნელი შედეგი. ეს მიდგომა მნიშვნელოვნად ზრდის პროგრამების ეფექტიანობას და უზრუნველყოფს მიზნობრივი რესურსების სწორად გამოყენებას“,  - განაცხადა სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორმა ზურაბ გოზალიშვილმა.
შიდა ქართლში, სოფლის განვითარების სააგენტოს რეგიონული სამსახური და  მასში შემავალი საინფორმაციო-საკონსულტაციო 4 ცენტრი ფუნქციონირებს.
სამუშაო შეხვედრას სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის მოადგილეები გიორგი ავალიანი და გიორგი მაზიაშვილი ესწრებოდნენ.

The Director of the Agency received information from the Head of the Shida Kartli Regional Service about the work carried out and ongoing activities.
“Employees of the regional services of the Rural Development Agency, at various stages, are actively involved in the process of planning and implementing agricultural activities in rural areas within the framework of state programs. Agency employees ensure the issuance and administration of the documentation required for participation in the programs. Their involvement in the monitoring process is especially important, as it makes it possible to identify existing challenges in a timely manner, assess the progress of programs, and evaluate expected results. This approach significantly increases the effectiveness of the programs and ensures the proper use of targeted resources,” said the Director of the Rural Development Agency, Zurab Gozalishvili.
In Shida Kartli, the regional service of the Rural Development Agency and the 4 information and consultation centers included within it are functioning.
The working meeting was attended by the Deputy Directors of the Rural Development Agency, Giorgi Avaliani and Giorgi Maziashvili.