ბაქოში საერთაშორისო გამოფენაზე „CASPIAN AGRO 2025” ქართული პავილიონი იყო წარმოდგენილი
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, აზერბაიჯანის რესპუბლიკაში,  ქ. ბაქოში, სოფლის მეურნეობის საერთაშორისო გამოფენაზე „CASPIAN AGRO 2025“ 7 ქართულმა კომპანიამ დამთვალიერებელს საკუთარი წარმოების სასოფლო-სამეურნეო პროდუქცია გააცნო.
საქართველოს სტენდზე წარმოდგენილი იყო კომპანიების ,,აჩინებული", ,,ჰობი", ,,რჩეული", ,,სადილი", ,,კულა", ,,ვინიტორი მუკუზნის მეღვინეობა" , ,,ჯეოფერტი" წარმოებული ქართული ღვინო, თაფლი, საკონსერვო ნაწარმი, ნატურალური წვენები, ტყემალი, აჯიკა, ჩაი და სხვა.
ბაქოში გამართულ გამოფენას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი, მინისტრის მოადგილე ლაშა დოლიძე, საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ზურაბ პატარაძე და სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი გიორგი დარჩია ესწრებოდნენ.
მიმდინარე წელს, გამოფენაში მონაწილეობას 30-ზე მეტი ქვეყანა და სოფლის მეურნეობის სექტორში მოქმედი 450-მდე ადგილობრივი და საერთაშორისო კომპანია იღებდა.

Georgian Pavilion Presented at the International Exhibition “CASPIAN AGRO 2025” in Baku
With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and organized by the Rural Development Agency, 7 Georgian companies presented their agricultural products at the international agricultural exhibition “CASPIAN AGRO 2025” held in Baku, Republic of Azerbaijan.
At Georgia’s stand, the companies “Achinebuli”, “Hobi”, “Rcheuli”, “Sadili”, “Kula”, “Vinitori Mukuzni Winery”, and “Geoferti” showcased Georgian wine, honey, canned goods, natural juices, tkemali, adjika, tea, and more.
The exhibition in Baku was attended by the Minister of Environmental Protection and Agriculture Davit Songhulashvili, Deputy Minister Lasha Dolidze, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia Zurab Pataradze, and the Director of the Rural Development Agency Giorgi Darchia.
This year, the exhibition featured participation from more than 30 countries and around 450 local and international companies operating in the agricultural sector.