აშშ-ში, ქ. ჩიკაგოში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაზე U.S. PRIVATE LABEL TRADE ქართული სტენდი იყო წარმოდგენილი
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ქ. ჩიკაგოში,  გამოფენაზე U.S. Private Label Trade Show ექვსმა ქართულმა კომპანიამ დამთვალიერებელს საკუთარი წარმოების სასოფლო-სამეურნეო პროდუქცია გააცნო.
საქართველოს სტენდზე წარმოდგენილი იყო კომპანიების:  „აჩინებული“, „კულა“, „არომა პროდაქთსი“, „აქუა გეო“, „რუისპირი“  და „როიალნათსი“ წარმოების ორგანული წვენები, თხილი, ღვინო, წყალი, ხილისა და ბოსტნეულის საკონსერვო ნაწარმი.
გამოფენის გახსნას სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის პირველი  მოადგილე გიორგი ფანცულაია და დირექტორის მოადგილე გიორგი ჯიბლაძე ესწრებოდნენ.
U.S. Private Label Trade Show ერთ-ერთი უმსხვილესი გამოფენაა. მიმდინარე წელს გამოფენაში 1,700-ზე მეტმა ადგილობრივმა თუ საერთაშორისო კომპანიამ მიიღო მონაწილეობა 60-ზე მეტი ქვეყნიდან

In the United States, in the city of Chicago, a Georgian booth was showcased at the international exhibition U.S. Private Label Trade Show.
With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and organized by the Rural Development Agency, six Georgian companies presented their agricultural products to visitors at the U.S. Private Label Trade Show in Chicago, United States.
The Georgian booth featured products from the following companies: Achinebuli, Kula, Aroma Products, Aqua Geo, Ruispiri, and Royal Nuts. These included organic juices, hazelnuts, wine, water, and preserved fruits and vegetables.
The opening of the exhibition was attended by Giorgi Pantsulaia, First Deputy Director of the Rural Development Agency, and Giorgi Jibladze, Deputy Director of the Agency.
The U.S. Private Label Trade Show is one of the largest exhibitions of its kind. This year, it hosted more than 1,700 local and international companies from over 60 countries.