სოფლის განვითარების სააგენტოს ბენეფიციარმა კომპანიებმა საერთაშორისო აგროგამოფენაში „Agriteq 2023“ მიიღეს მონაწილეობა
სოფლის განვითარების სააგენტოს ბენეფიციარმა კომპანიებმა საერთაშორისო აგროგამოფენაში „Agriteq 2023“ მიიღეს მონაწილეობა.
კატარის დედაქალაქ დოჰაში, ყურის რეგიონში ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური საერთაშორისო გამოფენა „Agriteq 2023“ 15 მარტიდან 19 მარტის ჩათვლით მიმდინარეობდა.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, გამოფენაზე წარმოდგენილნი იყვნენ ქართული კაკლის, მოცვის, წყლის, მშრალი და სუბლიმირებული ხილის, შეციებული ცხვრის ხორცის, თაფლის, ორგანული წვენების მწარმოებელი კომპანიები.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ოთარ შამუგიამ საქართველოს სტენდთან ოფიციალურ პირებს უმასპინძლა.
გამოფენის ფარგლებში, ქართული აგროპროდუქციის მწარმოებლები ადგილობრივი  კომპანიებისა და სავაჭრო ქსელების წარმომადგენლებს შეხვდნენ, სადაც მხარეებმა ახალი საქმიანი ურთიერთობების შესაძლებლობების საკითხები განიხილეს.
საერთაშორისო გამოფენებში მონაწილეობა ხელს უწყობს ქართული აგროპროდუქციისთვის ბაზრების დივერსიფიკაციას და ექსპორტის ზრდას.

The beneficiary companies of the Rural Development Agency took part in the international agricultural exhibition "Agriteq 2023"
The beneficiary companies of the Rural Development Agency took part in the international agricultural exhibition "Agriteq 2023".
One of the largest international exhibitions "Agriteq 2023" was underway from March 15 through March 19 in the Gulf region in Doha, the capital of Qatar.
With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and the organization of the Rural Development Agency, the companies producing the Georgian walnut, blueberry, water, dry and sublimated fruits, chilled lamb meat, honey, organic juice were represented at the exhibition.
Minister of Environmental Protection and Agriculture Otar Shamugia hosted the officials at the stand of Georgia.
Within the framework of the exhibition, Georgian agricultural producers met with representatives of local companies and trade networks, where the parties discussed opportunities for new business relations.
Participation in international exhibitions contributes to the diversification of markets for Georgian agricultural products and the growth of exports.