საერთაშორისო გამოფენაში, „მწვანე კვირეული 2023" 16-მა ქართულმა კომპანიამ მიიღო მონაწილეობა
ბერლინში, სოფლის მეურნეობისა და მებაღეობის მასშტაბურ საერთაშორისო გამოფენაში, „მწვანე კვირეული 2023" 16-მა ქართულმა კომპანიამ მიიღო მონაწილეობა.
გამოფენა 29 იანვარს დასრულდა და დამთვალიერებელთა რაოდენობამ 400,000-ს გადააჭარბა.
საქართველოს სტენდი, სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით და გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერით მოეწყო.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ოთარ შამუგიამ საქართველოს სტენდთან სხვადასხვა ქვეყნის, მაღალი რანგის სტუმრებს უმასპინძლა.
მეწარმეებმა, ღვინო და ალკოჰოლურ სასმელები, ნატურალურ წვენები, თაფლი და სხვა ქართული პროდუქცია დამთვალიერებლებს გააცნეს.

16 Georgian companies participated in the international exhibition "Green Week 2023"
16 Georgian companies participated in the large-scale international exhibition of agriculture and gardening, "Green Week 2023" in Berlin.
The exhibition ended on January 29 and the number of visitors exceeded 400,000.
Georgian stand was organized by the Rural Development Agency and supported by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia.
Minister of the Environmental Protection and Agriculture of Georgia Otar Shamugia hosted high-ranking guests from different countries at the stand of Georgia.
Wine and alcoholic beverages, natural challenges, honey and other Georgian products were introduced to the visitors.