საქართველოს მთავრობის სხდომაზე მიღებული გადაწყვეტილებით, შეღავათიანი აგროკრედიტის პროექტში ცვლილებები შევიდა. ცვლილებების თანახმად, ფერმერებისთვის ხელმისაწვდომი ხდება თანამედროვე ტექნოლოგიები. შეღავათიანი აგროსესხით შესაძლებელია სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების უპილოტო საფრენი აპარატის (აგროდრონი) და სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების ობიექტისთვის მეტეო სადგურის შეძენა.
შეღავათიანი აგროკრედიტის ძირითადი საშუალების კომპონენტში, დაინტერესებულ ფერმერებს შეუძლიათ ისეთი აგროდრონების შეძენა, რომლებსაც ექნებათ  შესხურების, ასევე  აგრონომიული დანიშნულებით სკანირების ფუნქცია.  სახელმწიფო ფერმერს 48 თვის განმავლობაში დაუფინანსებს სესხს წლიური 11%-ის ოდენობით. სესხის თანხა კი 20,000 ლარიდან - 1,500,000 ლარამდეა. იგივე პირობა მოქმედებს მეტეო სადგურების მოწყობის შემთხვევაში.  ფერმერები  საკუთარ მეურნეობებში მეტეო სადგურის მეშვეობით შეძლებენ კლიმატის პროგნოზირებას, მავნებლებისა და დაავადებებისგან გამოწვეული საფრთხეების პრევენციას, ასევე, სხვადასხვა აგრო სამუშაოების დასაგეგმად საჭირო მონაცემების შეგროვებას.
სოფლის მეურნეობაში თანამედროვე გამოწვევების გადასალახად,  გონივრული სოფლის მეურნეობის ტექნოლოგიებისა და მიდგომების გამოყენება მეტად აქტუალური ხდება, რათა უფრო მეტი შედეგის მიღება გახდეს შესაძლებელი, გაიზარდოს პროდუქტიულობა, როგორც რაოდენობრივი, ისე ხარისხობრივი კუთხით, ნაკლები დანახარჯების გაწევით. აღნიშნული მიდგომების გამოყენებით, შესაძლებელი ხდება  საქართველოში წარმოებული სოფლის მეურნეობის პროდუქცია იყოს მეტად კონკურენტუნარიანი როგორც ადგილობრივ, ისე საერთაშორისო ბაზრებზე; სოფლის მეურნეობის სექტორში შეიქმნას მეტი შემოსავალი და დარგის განვითარების პროცესი მდგრადობის პრინციპებზე იყოს  დაფუძნებული.

According to the decision taken at the meeting of the Government of Georgia, changes were made to the preferential agro-credit project. According to the changes, modern technologies become available to farmers. With a preferential agro-loan, it is possible to purchase an agricultural aerial vehicle (agrodrone) and a weather station for an agricultural object.
As part of the subsidized agro-credit facility, interested farmers can purchase agro-drones that will have spraying as well as scanning functions for agronomic purposes. The state will finance the loan to the farmer for 48 months in the amount of 11% per annum. The loan amount is from 20,000 GEL to 1,500,000 GEL. The same condition applies in the case of setting up weather stations. Through the weather station in their farms, farmers will be able to predict the climate, prevent threats caused by pests and diseases, as well as collect data necessary for planning various agricultural works.
In order to overcome the modern challenges in agriculture, the use of smart agricultural technologies and approaches is becoming more relevant in order to get more results, to increase productivity, both quantitatively and qualitatively, with lower costs. Using the mentioned approaches, it becomes possible for agricultural products produced in Georgia to be highly competitive both on local and international markets; More income should be created in the agricultural sector and the development process of the sector should be based on the principles of sustainability.