სახელმწიფოს მხარდაჭერით, საერთაშორისო გამოფენაზე „FRUIT LOGISTICA 2025“ ქართული პავილიონი იყო წარმოდგენილი
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში, ქალაქ ბერლინში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაში „FRUIT LOGISTICA 2025“ რვა ქართულმა კომპანიამ მიიღო მონაწილეობა
სოფლის განვითარების სააგენტომ, გერმანიის ეკონომიკურ გაერთიანებასთან თანამშრომლობით, გამოფენაზე ის კომპანიები წარადგინა, რომელთა პროდუქტებიც ევროკავშირის სტანდარტებს სრულად აკმაყოფილებს.
ქართულ პავილიონში წარმოდგენილი იყო ლურჯი მოცვის, თხილისა და სანელებლების მწარმოებელი კომპანიების: „აგროლეინი“, „ბლუ ბერდბერიზ“, „გოლდენ ფარმსი“, „ნამიანი“, „აგროველი“, „ქისტოუნაგრო“, „ესერტე“, „პაპრიკა“  სტენდები.
გამოფენის გახსნას სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის მოადგილე ნატალია ხარატიშვილი და გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი  ელჩის მოვალეობის შემსრულებელი  ანი აბულაძე  დაესწრნენ.
ქართულ პავილიონს ისრაელის სოფლის მეურნეობისა და სურსათის უსაფრთხოების სამინისტროს გენერალური დირექტორი ორენ ლავი სტუმრობდა.
აღსანიშნავია, რომ ქართულმა კომპანიებმა, გამოფენის მონაწილეებისა და ვიზიტორების განსაკუთრებული ინტერესი დაიმსახურეს. კომპანიის წარმომადგენლებმა, სავაჭრო კავშირების დამყარების მიზნით, არაერთი შეხვედრა გამართეს.
„FRUIT LOGISTICA“ მსოფლიოში აგროსასურსათო მიმართულების ერთ-ერთი უმსხვილესი გამოფენაა. მიმდინარე წელს გამოფენაში 145 ქვეყნიდან 2,700-ზე მეტი კომპანია იღებდა მონაწილეობას.

With the support of the state, the Georgian pavilion was presented at the international exhibition "FRUIT LOGISTICA 2025"
With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and organized by the Rural Development Agency, eight Georgian companies participated in the international exhibition "FRUIT LOGISTICA 2025", held in Berlin, Federal Republic of Germany.
The Rural Development Agency, in cooperation with the German Economic Association, presented companies whose products fully comply with European Union standards.
The Georgian pavilion featured stands of companies producing blueberries, hazelnuts, and spices, including "Agrolein," "Blue Birdberries," "Golden Farms," "Namiani," "Agroveli," "Keystone Agro," "SRTE," and "Paprika."
The opening of the exhibition was attended by the Deputy Director of the Rural Development Agency, Natalia Kharatishvili, and the Acting Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Federal Republic of Germany, Ani Abuladze.
The Georgian pavilion was visited by the Director General of Israel's Ministry of Agriculture and Food Security, Oren Lavi.
It is noteworthy that Georgian companies attracted significant interest from both exhibitors and visitors. Company representatives held numerous meetings to establish trade connections.
"FRUIT LOGISTICA" is one of the largest exhibitions in the world in the agro-food sector. This year, more than 2,700 companies from 145 countries participated in the exhibition.