სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი დავით წითლიძე ფორუმის „ძლიერი კავშირები მიწოდების ჯაჭვში“ გახსნის ღონისძიებას დაესწრო
ღონისძიება მისასალმებელი სიტყვით დავით წითლიძემ  და USAID-ის სოფლის მეურნეობის პროგრამის დირექტორმა ლუიზა ნამიჩეიშვილმა გახსნეს.
დარგობრივი ასოციაციების, აკადემიური წრეების,  ექსპერტებისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების მონაწილეობით გამართული ფორუმი სოფლის მეურნეობის წარმოების ჯაჭვის მონაწილეებს შორის  კავშირების გამყარების აუცილებლობის მნიშვნელობას მიეძღვნა.
ღონისძიების ფარგლებში, სოფლის მეურნეობის დარგობრივ ასოციაციებსა და ორგანიზაციებს შორის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმი დარგობრივი ასოციაციებისა და ორგანიზაციების საერთო გამოწვევებისა და ბიზნესის განვითარებასთან დაკავშირებული საკითხების ერთობლივ განხილვა-გადაწყვეტას ითვალისწინებს.
ღონისძიება გაერთიანება „აგროსერვისის“ ორგანიზებითა და USAID-ის სოფლის მეურნეობის პროგრამის მხარდაჭერით ჩატარდა.

Director of the Rural Development Agency Davit Tsitlidze attended the opening event of the "Strong links of the agricultural supply chain" forum
The event was opened by Davit Tsitlidze and USAID Agriculture Program Director Luiza Namicheishvili with a welcome speech.
The forum, held with the participation of industry associations, academic circles, experts and non-governmental organizations, was dedicated to the importance of strengthening ties between the participants of the agricultural supply chain.
Within the framework of the event, a memorandum was signed between sectoral associations and organizations of agriculture. The memorandum envisages the joint discussion and resolution of common challenges and issues related to business development of industry associations and organizations.