სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი დავით წითლიძე და  USAID-ის ეკონომიკური ზრდის ოფისის დირექტორი მიშელ კოშიელსკი საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში ახლადგახსნილ საწარმოში იმყოფებოდნენ, სადაც ორგანული სასუქის  წარმოება დაიწყო.
საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში მოქმედმა შპს „ბიოვიტამ“ ორგანული სასუქის საწარმოს შექმნისათვის  500,000 აშშ დოლარის ინვესტირება მოახდინა. კომპანიამ  ისარგებლა სოფლის განვითარების სააგენტოს „შეღავათიანი აგროკრედიტის” პროექტითა  და  Usaid-ის სოფლის განვითარების პროგრამის გრანტით. საწარმოში, სადაც 1,000 ტონა სასუქი იწარმოება 5 ადამიანია დასაქმებული.  აღსანიშნავია, რომ შპს „ბიოვიტა“ ორგანულ სასუქს საქართველოში  მოპოვებული ნედლეულით აწარმოებს და  პროდუქციის რეალიზაციას  ადგილობრივ ბაზარზე ახდენს.
სოფლის განვითარების სააგენტო  პროექტს „შეღავათიანი აგროკრედიტი“ 2013 წლიდან  ახორციელებს. მისი მიზანია სოფლის მეურნეობის პირველადი წარმოების გადამამუშავებელი და შენახვა რეალიზაციის საწარმოო პროცესების ხელშეწყობის მიზნით  ფერმერებისა და მეწარმეების უზრუნველყოფა იაფი და ხელმისაწვდომი სახსრებით.შეღავათიანი აგროკრედიტი აგრობიზნესით დაინტერესებული პირებისათვის ხელმისაწვდომია საქმიანობის განვითარების ნებისმიერ ეტაპზე ეს იქნება ძირითადი თუ საბრუნავი საშუალებების საჭიროება.

The director of Rural Development Agency – Davit Tsitladze and the director of USAID Office of Economic Growth – Michelle Koselski were in the newly opened enterprise in Sagarejo municipality, where started production of organic fertilizer.
"Biovita" LLC, operating in Sagarejo municipality, invested 500,000 USD for creation of the organic fertilizer enterprise. The company benefited from the project of "Preferential Agrocredit" of Rural Development Agency and the grant of the USAID Rural Development Program. In the enterprise, where is produced 1,000 tons of fertilizer, 5 persons are employed. It should be noted, that "Biovita" LLC produces the organic fertilizer with raw materials obtained in Georgia and sells its products on the local market.
Rural Development Agency implements the project of Preferential Agrocredit" since 2013. Its goal is to provide farmers and entrepreneurs with cheap and affordable funds in order to promote the production processes of processing and storage of primary production of agriculture. Preferential agro-credit is available for the persons interested in agribusiness at any stage of development of the activities, whether it is the need for fixed or working capital.