ამსტერდამში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაზე World of Private Label International Trade Show ქართული სტენდი იყო წარმოდგენილი
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, ნიდერლანდებში, ქალაქ ამსტერდამში გამართულ   გამოფენაზე World of Private Label International Trade Show ქართული სტენდი პირველად იყო წარმოდგენილი
გამოფენაში მონაწილეობა მიიღეს ქართულმა კომპანიებმა  ნათსჯი, კულა, ბატონო,  არომაპროდაქტი,  მაისი 2020, კამპა, ველინგტონი და ჩემპი, რომლებმაც გამოფენის სტუმრებს ქართული აგროპროდუქცია: თხილი, წვენები, ჩიფსები, ჯემები და კომპოტები გააცნეს.
ამსტერდამში გამართულ გამოფენას სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი დავით წითლიძე და ნიდერლანდების სამეფოში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი დავით სოლომონია ესწრებოდნენ.
„ევროკავშირის ბაზარი არის სტრატეგიული მიმართულება ქართული პროდუქციის ექსპორტისთვის. ამსტერდამში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაზე, სადაც ქართული სტენდი სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებითა იყო  მოწყობილი, პროდუქცია 8 ქართულმა კომპანიამ წარადგინა, რაც კარგი შესაძლებლობაა ქართული კომპანიებისთვის, დაამყარონ კავშირები და განავითარონ ექსპორტი პრიორიტეტული მიმართულებებით“,  -  განაცხადა სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორმა დავით წითლიძემ.
როგორც ნიდერლანდების სამეფოში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა  დავით სოლომონიამ  აღნიშნა,   ამსტერდამში გამართულ ერთ-ერთ მასშტაბურ გამოფენაზე ქართული მხარის  მონაწილეობა მნიშვნელოვანია საექსპორტო ბაზრების დივერსიფიცირებისა და ევროკავშირის ბაზარზე წვდომის კუთხით.
ქ. ამსტერდამში გამართულ გამოფენაში World of Private Label International Trade Show   მონაწილეობას იღებდა 3 000-მდე კომპანია 73  ქვეყნიდან,  მოწყობილი იყო  60-ზე მეტი საერთაშორისო და რეგიონული პავილიონი.
გამოფენაში მონაწილეობდნენ როგორც საკვები და სასმელი პროდუქციის, ასევე საყოფაცხოვრებო, ჯანმრთელობისა და თავის მოვლის საშუალებების სექტორის წარმომადგენლები.

The Georgian stand was represented at the World of Private Label International Trade Show held in Amsterdam
With the support of the Ministry of Environment and Agriculture and the organization of the Rural Development Agency, the Georgian stand was presented for the first time at the World of Private Label International Trade Show exhibition held in the city of Amsterdam in the Netherlands.
Georgian companies Nutsge, Kula, Batono, Aromaproduct, Maisi 2020, Kampa, Wellington and Champy took part in the exhibition, which introduced Georgian agricultural products to the visitors of the exhibition: nuts, juices, chips, jams and compotes.
David Tsitlidze, Director of the Rural Development Agency, and David Solomonia, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Georgia to the Kingdom of the Netherlands, attended the exhibition held in Amsterdam.
"The EU market is a strategic direction for the export of Georgian products. At the international exhibition held in Amsterdam, where the Georgian stand was organized by the Rural Development Agency, 8 Georgian companies presented their products, which is a good opportunity for Georgian companies to establish connections and develop exports in priority directions," said Davit Tsitlidze, director of the Rural Development Agency.
As David Solomonia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Kingdom of the Netherlands, noted, the participation of the Georgian side in one of the large-scale exhibitions held in Amsterdam is important in terms of diversifying export markets and access to the EU market.
St. About 3,000 companies from 73 countries participated in the World of Private Label International Trade Show held in Amsterdam, more than 60 international and regional pavilions were arranged.
Representatives of food and beverage products, as well as household, health and personal care products sectors participated in the exhibition.