გამოფენის შესარჩევ კონკურსში განაცხადები მიიღება 2026 წლის 10 ივლისის  12:00 საათიდან 2026  წლის 24 ივლისის 18:00 საათის ჩათვლით
ამოფენის შესარჩევ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად უნდა აკმაყოფილებდეთ შემდეგ კრიტერიუმებს:
• უფლებამოსილი პირის პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ორივე მხარის ასლი;
შენიშვნა: იმ შემთხვევაში თუ კონკრეტული გამოფენის ფარგლებში მიღებული განაცხადების განხილვის დასრულების შემდეგ დადებითი/დამტკიცებული განაცხადების რაოდენობა ნაკლები აღმოჩნდება, მოცემულ გამოფენაში სააგენტოს მიერ განსაზღვრულ პოტენციური ბენეფიციარების  რაოდენობაზე,  მონაწილოების უფლება მიეცემათ ისეთ კომპანიებსაც, რომლებმაც პროგრამით გათვალისწინებული დოკუმენტაცია წარმოადგინეს სრულად, მაგრამ ვერ დააგროვეს  პროგრამით გათვალისწინებული მინიმალური ქულები.
შენიშვნა: გამოფენის სპეციფიკის გათვალისწინებით, სააგენტო უზრუნველყოფს განსაზღვრული წონის ნიმუშების ტრანსპორტირებას. აღნიშნული პირობებისა და დასაშვები რაოდენობების შესახებ მონაწილეები ინფორმირებულნი იქნებიან შერჩევის პროცესის დასრულების შემდეგ. ამასთანავე, სააგენტო არ უზრუნველყოფს მალფუჭებადი პროდუქციის ნიმუშების, მათ შორის ახალი ხილისა და ხორცპროდუქტების ტრანსპორტირებას.

Receiving applications for the selection competition for the exhibition will be open from 12:00 on July 10, 2026 until 18:00 on July 24, 2026, inclusive
Note: If, after completion of the review of applications received within the framework of a specific exhibition, the number of positive/approved applications is found to be lower than the number of potential beneficiaries determined by the Agency for that exhibition, participation rights will also be granted to companies that have fully submitted the documentation required under the program but failed to accumulate the minimum score provided for by the program.
Note: Considering the specifics of the exhibition, the Agency will ensure the transportation of samples within the determined weight limits. Participants will be informed about these conditions and permissible quantities after completion of the selection process. At the same time, the Agency will not ensure the transportation of perishable product samples, including fresh fruits and meat products.