ბაღების კომპონენტის ფარგლებში განაცხადები მიიღება 2025 წლის 15 იანვრის 12:00 საათიდან 2025 წლის 28 თებერვლის 18:00 საათის ჩათვლით
ბაღის  გაშენების აგროვადა -  2025 წლის 30 აპრილის ჩათვლით
,,დანერგე მომავალი" საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ინიცირებულია პროგრამაა. მას სოფლის განვითარების სააგენტო, სახელმწიფო ბიუჯეტის თანადაფინანსებით ახორციელებს.
ბაღების კომპონენტის ფარგლებში დაფინანსდება შესაძენი ნერგების არაუმეტეს 70%. სასოფლო-სამეურნეო სტატუსის მქონე კოოპერატივებისთვის, გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლებისა და მაღალმთიანი დასახლებების შემთხვევაში არაუმეტეს 80%.
ანადაფინანსებას დაექვემდებარება როგორც ადგილობრივად შეძენილი ნერგები, ისე იმპორტირებული. მავდროულად, თითოეულ ნერგზე, დადგენილია მაქსიმალური თანადაფინანსება.
ფიზიკური და იურიდიული პირებისათვის სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების Მიწის ნაკვეთზე წვეთოვანი სარწყავი სისტემის მაქსიმალური დაფინანსება 50%-ია, Მაგრამ არაუმეტეს 1,250 ლარი 0.5 ჰექტარზე. სასოფლო-სამეურნეო სტატუსის კოოპერატივებისთვის, გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლებისა და მაღალმთიანი დასახლებების შემთხვევაში არაუმეტეს 60%, მაგრამ არაუმეტეს 1,500 ლარზე 0.5 ჰა-ზე.

Applications for the Gardens component will be accepted from January 15, 2025 at 12:00 p.m. to February 28, 2025 at 6:00 p.m. Garden cultivation period - up to and including April 30, 2025 |
The project "Plant the Future" is initiated by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and is implemented by the Rural Development Agency with the co-financing of the state budget.
A maximum of 70% of purchased seedlings will be funded. As for the cooperatives with agricultural status, no more than 80% will be funded in the case of villages and highland settlements adjacent to the dividing line,
Both locally purchased and imported seedlings will be subject to co-financing. At the same time, the maximum co-financing amount is established for each seedling.
The maximum funding for a drip irrigation system on a plot of land is 50%, but not more than 1250 GEL per 0.5 hectare. For agricultural cooperatives, a maximum of 60% in the case of villages adjacent to the dividing line and highland settlements, but not more than 1,500 GEL per 0.5 ha.