გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, ნიდერლანდებში, ქ. ამსტერდამში  საერთაშორისო გამოფენაზე World of Private Label International Trade Show საქართველო ეროვნული პავილიონით წარსდგა
პავილიონში წარმოდგენილი იყო კომპანიების: აჩინებული, აქტო, ბრიცა, ჰობი, Nuts Incorporated, ველინგტონი და ემელ ფუდ ჯორჯია, სტენდები.   მათ გამოფენის სტუმრებს ქართული წარმოების მრავალფეროვანი პროდუქცია წარუდგინეს, მათ შორის: ნატურალური წვენები, ღვინო, ალკოჰოლური სასმელები, თაფლი, ჩიფსი და თხილი.
ამსტერდამში გამართულ გამოფენას სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის მოადგილე გიორგი ავალიანი და ნიდერლანდების სამეფოში  საქართველოს საქმეთა დროებითი რწმუნებული გიორგი საგანელიძე   ესწრებოდნენ.
სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის მოადგილის, გიორგი ავალიანის  განცხადებით აღნიშნული გამოფენა მნიშვნელოვანი პლატფორმაა ქართული აგროსასურსათო პროდუქციის პოპულარიზაციის, საერთაშორისო ბაზრებზე ცნობადობის ზრდის, ახალი სავაჭრო პარტნიორების მოძიებისა და საექსპორტო ბაზრების გაფართოებისთვის.
საერთაშორისო გამოფენა „World of Private Label International Trade Show“, რომელიც 19-20 მაისს ჩატარდა, კერძო ეტიკეტის (Private Label) ინდუსტრიის ერთ-ერთი უმსხვილესი საერთაშორისო გამოფენაა. გამოფენა აერთიანებს მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის მწარმოებლებს, დისტრიბუტორებსა და სავაჭრო ქსელების წარმომადგენლებს. გამოფენაში მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან ასობით კომპანია და სექტორის წარმომადგენელი მონაწილეობდა.

With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and organized by the Rural Development Agency, Georgia was represented with a national pavilion at the World of Private Label International Trade Show held in Amsterdam, the Netherlands.
The pavilion featured stands from the companies: Achinebuli, Akto, Britsa, Hobby, Nuts Incorporated, Wellington, and ML Food Georgia. They introduced exhibition visitors to a diverse range of Georgian-made products, including natural juices, wine, alcoholic beverages, honey, chips, and nuts.
The exhibition held in Amsterdam was attended by Deputy Director of the Rural Development Agency Giorgi Avaliani and Chargé d'Affaires of Georgia to the Kingdom of the Netherlands Giorgi Saganelidze.
According to Deputy Director of the Rural Development Agency Giorgi Avaliani, the exhibition is an important platform for promoting Georgian agri-food products, increasing awareness in international markets, finding new trade partners, and expanding export markets.
The international exhibition “World of Private Label International Trade Show,” held on May 19–20, is one of the largest international exhibitions in the private label industry. The exhibition brings together manufacturers, distributors, and representatives of retail chains from different countries around the world. Hundreds of companies and sector representatives from various countries participated in the exhibition.