2023 წელს სახელმწიფო გააგრძელებს სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების მხარდაჭერას
სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების ინფრასტრუქტურის განვითარებისათვის მიზნობრივი პროექტების ბიუჯეტი იზრდება და 5 მლნ ლარს შეადგენს.
სახელმწიფოს მხარდაჭერით, 2022 წელს, სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების ხელშეწყობის მიზნობრივი პროგრამების ფარგლებში, 9 სასოფლო-სამეურნეო კოოპერაციული საწარმოა შექმნილი, რომელიც 100-ზე მეტ მცირე ფერმერს აერთიანებს.   სახელმწიფო თანადაფინანსება 4 მლნ ლარს აღემატება.
სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივებს  აქვთ შესაძლებლობა, მონაწილოება მიიღონ  სოფლის განვითარების სააგენტოს მიერ მიმდინარე ყველა პროგრამაში, სადაც მათ, სხვა იურიდიულ პირებთან შედარებით, გააჩნიათ სახელმწიფო თანადაფინანსების დამატებით 10 %-იანი ბენეფიტი, ხოლო სპეციალური კოოპერატიული პროგრამების ფარგლებში სახელმწიფო თანადაფინანსება განსაზღვრულია 70- 80%-ის ფარგლებში.

In 2023, the State will continue to fund agricultural cooperatives
The budget for the targeted projects for the development of the agricultural cooperatives infrastructure is increasing and amounts to GEL 5 million.
With the state support, under the targeted programs for the support of agricultural cooperatives, 9 agricultural cooperatives, bringing together more than 100 small farmers, have been opened in 2022. The state co-financing amounts to over GEL 4 million.
Agricultural cooperatives can participate in all the programs of the Rural Development Agency and receive an additional benefit of 10% of state co-financing, compared to other legal entities. In addition thereto, special cooperative programs envisage the state co-financing up to 70-80%.