ქართული აგროსასურსათო პროდუქციის პოპულარიზაციის ხელშეწყობისათვის 2023 წელს ბიუჯეტი იზრდება
საქართველოს 2023 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტის შესახებ საქართველოს კანონის პროექტით, ბიუჯეტი სოფლის მეურნეობის სექტორში, 15.7%-ით გაზრდილია.
განსაკუთრებული მნიშვნელობისაა ბიუჯეტის ზრდა  ქართული აგროსასურსათო პროდუქციის პოპულარიზაციის ხელშეწყობის მიმართულებით. საერთაშორისო ბაზრების დივერსიფიკაცია მთავარი ბერკეტია, რამაც ქართული ხარისხიანი აგროპროდუქციის რეალიზაცია უნდა უზრუნველყოს.
საქართველოს მთავრობისთვის მნიშვნელოვანია მაღალკონკურენტუნარიანი სასოფლო-სამეურნეო პროდუქციის ექსპორტის ხელშეწყობა და ბაზრების დივერსიფიცირება. ამ მიზნით გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, წლის განმავლობაში, არაერთ საერთაშორისო გამოფენაში იღებს მონაწილეობას და ქართველ მეწარმეებს სთავაზობს პლატფორმებს, რომ  საკუთარი პროდუქციის პოპულარიზაცია მოახდინონ. მნიშვნელოვანია  აღინიშნოს, რომ თითოეული საერთაშორისო გამოფენა ქართული აგროპროდუქციის მწარმოებლებისთვის არის შესაძლებლობა, საერთაშორისო ბაზრებზე კონკურენტუნარიანი ქართული პროდუქციის ექსპორტის განხორციელების დასაწყებად.
ბოლო წლების განმავლობაში, სხვადასხვა საერთაშორისო ბაზრებზე ქართული სასოფლო-სამეურნეო პროდუქციის ექსპორტი გაზრდილია, მათ შორის განსაკუთრებით აღსანიშნავია ევროკავშირისა და სპარსეთის ყურის ქვეყნები. ქართველი მეწარმეების და ფერმერების მიერ წარმოებული პროდუქციის რეალიზაციის ხელშეწყობის მიზნით, უმნიშვნელოვანესია ქართული აგროსასურსათო პროდუქციის პოპულარიზაციის ღონისძიებები, რაც გაზრდილი ბიუჯეტის პირობებში, მეტ შესაძლებლობებს იძლევა.

The budget will increase in 2023 to promote Georgian agro-food products
According to the draft law of Georgia on the state budget of Georgia for 2023, the budget in the agricultural sector has increased by 15.7%.
The increase of the budget in the direction of promoting Georgian agro-food products is of special importance. Diversification of international markets is the main lever, which should ensure the sale of high-quality Georgian agricultural products.
It is important for the Government of Georgia to promote the export of highly competitive agricultural products and to diversify markets. For this purpose,  the Ministry of Environment Protection and Agriculture participates in a number of international exhibitions during the year and offers platforms to Georgian entrepreneurs to promote their products. It is important to note that each international exhibition is an opportunity for Georgian agricultural producers to start exporting competitive Georgian products to international markets.
In recent years, the export of Georgian agricultural products to various international markets has increased, among which the countries of the European Union and the Persian Gulf are particularly noteworthy. In order to promote the sale of products produced by Georgian entrepreneurs and farmers, the promotion activities of Georgian agro-food products is of the utmost importance, which provides more opportunities under the conditions of an increased budget.