საერთაშორისო გამოფენაზე Green Week 2024 მონაწილეობის მისაღებად განაცხადების მიღება 30 ნოემრის ჩათვლით გაგარძელდა
2024 წლის 19 - 28 იანვარს ქალაქ ბერლინში, გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში გაიმართება Green Week 2024 საერთაშორისო გამოფენა
გამოფენაში მონაწილეობას იღებს 1,400-ზე მეტი კომპანია 61 ქვეყნიდან. Green Week წარმოადგენს წამყვან საერთაშორისო სავაჭრო გამოფენას სურსათის, სოფლის მეურნეობისა და მებაღეობის სფეროში. მწარმოებლები მთელი მსოფლიოდან წარმოადგენენ პროდუქციის ფართო ასორტიმენტს ათი დღის განმავლობაში.

Receiving applications for the exhibition Green Week 2024 selection contest will continue until November 30
On January 19 - 28, 2024, the international exhibition "Green Week" will be held in Berlin, Federal Republic of Germany.
More than 1,400 companies from 61 countries participate in the exhibition. Green Week is the leading international trade fair for food, agriculture and horticulture. Manufacturers from all over the world present a wide range of products during the ten days.
By the organization of the NNLE Rural Development Agency, only processing companies producing beverages or/and food will be able to participate in the exhibition.